ΠΟΑ-Αμπελακιακός 0-1

Την δεύτερη νικη του στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Αμπελακιακός που επικράτησε με 0-1 του ΠΟΑ στο Ατσαλένιο. Στο 42′ το σουτ του Σταφσουλάι έκρινε το ματς.
-->

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

90′ Τελός της αναμέτρησης με τον Αμπελακιακό να παίρνει τη νίκη με 0-1 από τον ΠΟΑ .
73 Σουτ του Πατινιώτη  απέκρουσε σε κόρνερ ο Καρνέσης.
63′ Σουτ Λίτσι η μπάλα αουτ .

59′ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ με τον Κάμποσο να σουτάρει από πολύ κοντά νε την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

49′ Σουτ του Πατινιωτη μέσα από την μεγάλη περιοχή και πλάγια απέκρουσε ο τερματοφύλακας της φιλοξενούμενης ομάδας.

42′ ΓΚΟΛ! – Σουτ του Στασουλαι μέσα από την καρδιά της περιοχής έκανε το 0-1.

37′ Προσωπική ενέργεια και σουτ του Πατινιώτη η μπάλα η πέρασε άουτ.

31′ Σουτ στην κίνηση του Φταγκιαδακη η μπάλα άουτ

29′ παράλληλη πάσα του Κάμποσο στην καρδιά της μεγάλης περιοχής δεν πρόλαβε ο Φραγκιαδακης.

19′ Σουτ του Καρβέλα απέκρουσε εύκολα ο τερματοφύλακας του Αμπελακιακού.

15′ Χωρίς καμία φάση το πρώτο τέταρτο του παιχνιδιού.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΠΟΑ:Μανουσάκης, Καρβελας,Παπαδομιλελάκης, Πετράκης ( 67′ Πολυζας), Πατινιώτης ,Ρωμανάκης (70′ Κενδριστακης), Φραγκιαδάκης,Κερμενίδης , Καμπόσος , Μαζιώτης (61 Ξυλούρης), Καραγκιοζίδης (64′ Κιουρί)
 Αμπελακιακός: Καρνέσης, Χαλούλος, Λιάτος, Καμπούρης, Μαούνης, Λίτσι, Κοχλιώτης, Σταφσουλάι (80 Κομπογιωργας), Σγούρας( 71 Σαρρηγιανης), Ράπτης, Λέκκας.