ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ 0-3

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα του Αμπελακιού που βρέθηκε να προηγείται στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 στον εκτός έδρας αγώνα με τον Δία Κορυδαλλού.

Δείτε τι έγραψαν σχετικά με τον αγώνα στη σελίδα τους στο Facebook

Σε ένα εύκολο απόγευμα μετατράπηκε το παιχνίδι της ομαδας μας απέναντι στον Δία ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ.
Στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα ο Gerki Zoto ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο Αντώνης Τσαγκάρης που το εκτέλεσε το πέναλτι έκανε το 0-1.Στο 43' οι ρόλοι αντιστράφηκαν και ο Τσαγκάρης έδωσε στον Γκερκι ασίστ για να γράψει ο δεύτερος το 0-2.Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα δεν άλλαξαν και οι παίκτες μας πίεζαν και έτσι με μια καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Τσαγκάρη έγινε το 0-3.Σκορ το οποίο δεν θα είχε μεινει εκει αν ημασταν τυχεροι στα 4 δοκαρια και στις πολλες ευκαιριες που είχαμε.