Α2 Χάντμπολ: Στο ρελαντί η Σαλαμίνα, 32-24 τον Πανιώνιο

Η Σαλαμίνα σημείωσε άνετη νίκη κόντρα στον Πανιώνιο με σκορ 32-24 (18-8 ημίχρονο). Οι φιλοξενούμενοι πήραν ένα προβάδισμα τεσσάρων γκολ πριν τη συμπλήρωση των δέκα λεπτών της αναμέτρησης (7-3) και με την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς στα εννιά γκολ.

-->

Μετά την ανάπαυλα το σκηνικό έμεινε το ίδιο, με τους πρωτοπόρους του πρώτου ομίλου της Α2, να φτάνουν στην κατάκτηση των δύο βαθμών. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Χρ. Μπακαούκας (7) .Από την άλλη πλευρά ο Σκυφτός σημείωσε 6.
-->
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-7, 6-10, 7-12, 7-14, 9-18 (ημίχρονο), 9-21, 11-26, 14-29, 16-30, 19-32, 24- 32

Πανιώνιος: Γκόρο, Κωστόπουλος, Τσικριτζής 1, Κοντάκος 3, Κόντος 2, Μιχελάκος 1, Ατσίδης 2, Ζαφειράκος 1, Κυριακίδης 1, Δάφερμος 1, Σκυφτός 6, Μπελεχρής, Σάκκος 3, Γιατράκος 1, Παπαδόπουλος 1, Νούλης 1

Σαλαμίνα: Εξαρχόπουλος, Μπακαούκας Γ. 2, Μπακαούκας Χ. 7, Πετράκος 5, Μπούζος, Τσαρπάλης, Χιώτης 1, Κόρρος, Κλημάνογλου 5, Πασλής 1, Βασιλόπουλος 4, Φίλης, Αποστολίδης 1, Δίπλαρος 3, Συμεωνίδης, Γεωργακόπουλος 3

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Βήτας

Δίλεπτα: 1-5 Πέναλτι: 3/4- 2/2