«Άλωσε» και τη Σαλαμίνα η ΑΕΚ

Ένα βήμα πιο κοντά στον μεγάλο της στόχο, που δεν είναι άλλος από την 1η θέση της βαθμολογίας στην κανονική περίοδο, βρίσκεται πλέον η ΑΕΚ η οποία πιάνοντας εξαιρετική απόδοση στο 2ο ημίχρονο,
-->

«καθάρισε» τη Σαλαμίνα στο «Ν.Γραμματικός» φεύγοντας με το 2πλο από το νησί του Αργοσαρωνικού με σκορ 1-6!
Στο 1ο ημίχρονο η ΑΕΚ αν και προηγήθηκε από νωρίς με δύο γκολ του Ντάτη (1′, 3′) εν τούτοις συνάντησε σθεναρή αντίσταση από τους γηπεδούχους, οι οποίοι όχι μόνο δεν άφησαν περιθώρια στους «κιτρινόμαυρους» να σημειώσουν και άλλο γκολ, αλλά και έδωσαν νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι λίγο πρίν τη λήξη του ημιχρόνου, με τον Παυλόπουλο να μειώνει σε 1-2 στο 19′.
-->
Στην επανάληψη ωστόσο και ειδικότερα μέσα σε ένα 10λεπτο το συγκρότημα του κ.Ζιάβα έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο, με τον Ασημακόπουλο να σκοράρει δις (25′ & 26′) και ανεβάζει το δεικτη το σκορ στο 1-4, ενώ στο 28′ ο Μάνος σημείωσε το 1-5.
Η «Ενωση» δεν είχε πει την τελευταία της λέξη στην αναμέτρηση όμως, κι έτσι με γκολ του νεαρού Γούση στο 30′ διαμορφώθηκε το τελικό 1-6…