Με νίκη εκτός έδρας προχώρησε ο Αίαντας Σαλαμίνας.

Χερσόνησος-Αίας Σαλαμίνας: 0-1

Σε ένα παιχνίδι με μεγάλη ένταση, η Χερσόνησος γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Αίαντα Σαλαμίνας έχοντας πολλά παράπονα από την διαιτησία του Μπινιχάκη.Η Κρητική ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με γκολ του Νέστιορ ωστόσο δεν το έβαλε κάτω προσπαθώντας να φτάσει στην ισοφάριση. Οι παίκτες του γγελου Βαρδάκη έχασαν την μεγάλη ευκαιρία να το πετύχουν αυτό όταν στο 37' ο Φιλιππάκος κέρδισε το πέναλτι όμως ο Τεπετός που ανέλαβε την εκτέλεση αστόχησε στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Χερσόνησος ανέβασε ταχύτητα όμως δεν κατάφερε να σκοράρει αν και έχασε πολλές και σημαντικές ευκαιρίες. Στις τάξεις της Κρητικής ομάδας "βράζουν" για την διαιτησία του Μπινιχάκη που απέβαλε τον Καλομοίρη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Το live του αγώνα

96' Τελικό αποτέλεσμα - Ήττα για την Χερσόνησο
91' Τελευταία ευκαιρία για την Χερσόνησο, σουτ Βλάχου - άουτ
77' Σέντρα του Τεπετού, κεφαλιά Στρατήγη, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ
74' Τετ α τετ με το Νέστιορ που έκανε το πλασέ όμως ο Καλομοίρης απέκρουσε
63' Xαμένη ευκαιρία για την Χερσόνησο! Ο Τζιράκης έστρωσε για τον Βλάχο που έκτελεσε το φάουλ όμως η μπάλα έφυγε μόλις άουτ
46' Έναρξη δεύτερου μέρους

45' Αποτέλεσμα ημιχρόνου
37' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Χερσόνησο! Ο Δελαπόρτας ανέτρεψε τον Φιλιππάκο με τον Μπινιχάκη να δείχνει το σημείο του πέναλτι! Ο Τεπετός ανέλαβε την εκτέλεση όμως η μπάλα έφυγε άουτ!
8' Γκολ! Ο Καραχάλιος απέφυγε τον Μασέλη, πάσαρε για το Νέστιορ που με πλασέ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-1