Αίας Σαλαμίνας-Πλατανιάς 0-2

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο Πλατανιάς πέρασε νικηφόρα με 2-0 απο την έδρα του Αίαντα Σαλαμίνας καθαρίζοντας το ματς απο το πρώτο ημίχρονο και παρέμεινε σε τροχιά ανόδου. Αυτή τη φορά πρωταγωνιστής για τους Χανιώτες, δεν ήταν ο συνήθης ύποπτος και πρώτος σκόρερ, Κατσικοκέρης αλλά ο Μιρτσέτα ο οποίος σημείωσε και τα δυο γκολ. Το πρώτο μόλις στο 6ο λεπτό με σουτ και το δεύτερο στο 45' με πανομοιότυπο τρόπο. Δυο δοκάρια είχαν επίσης οι φιλοξενούμενοι στο 39' με τον Προβατίδη και στο 57' με τον Κατσικοκέρη.

Αίας Σαλαμίνας: Γκιόκας, Μαντζιούρας (65' Χαϊντούτης), Δημόγιαννης, Παπακωνσταντίνου (46' Σαρακίνης), Τσαφέρης, Μακρόπουλος, Λίτσης, Σιδέρης, Μουσταφίδης (58' Μπιταξής), Τερλελής, Καραχάλιος.
Πλατανιάς : Λιούρδης, Τζανής, Γεωργόπουλος, Τσοντάκης, Παπαδημητρίου (55' Μαρτσάκης), Πότσι, Αθανασιάδης, Μιρτσέτα, Προβατίδης, Πιτσιόκος (75' Νούτσος), Κατσικοκέρης (60' Μπαξεβάνης)