Ασημένιο Μετάλλιο κατέκτησε ο Αθλητής του Ν.Α.Ο.Σ Λευτέρης Κόνσολας στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας

Αφού εξασφάλισε την συμμετοχή του στην Ολυμπιάδα του Λονδίνου ο αθλητής του Ν.Α.Ο.Σ.  ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΝΣΟΛΑΣ, έλαβε μέρος με την Εθνική Ομάδα, στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας που πραγματοποιήθηκε στην Φιλιππούπολη της Βουλγαρίας από τις 15 έως τις 19 Σεπτεμβρίου.

Ο Σαλαμίνιος Κωπηλάτης με τον συναθλητή του από την Λήμνο, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΜΑΓΔΑΝΗ αγωνίστηκαν στα διπλά σκιφ Ε.Β., όπου στην προκριματική κούρσα τερμάτισαν 1οι και προκρίθηκαν στον τελικό του αγωνίσματος. Στον τελικό το Ελληνικό πλήρωμα πάλεψε για την κατάκτηση του Χρυσού μεταλλίου, αλλά δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Ιταλών που τερμάτισαν στην 1η θέση και πλασαρίστηκαν στην 2η θέση κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο.