Ισοπαλία για τον Αμπελακιακό, νέα ήττα για τον Αίαντα Σαλαμίνας

ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ: 1-1

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι ανάμεσα στον Μαύρο Αετό Ολυμπιάδα και στον Αμπελακιακό διεξήχθη σήμερα το μεσημέρι με τις δυο ομάδες να βρίσκονται ισόπαλες 1-1. Η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ του Ραπτόπουλου αλλά η χαρά για τους Αμπελακιώτες δεν κράτησε πολύ αφού μόλις τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Ευκαιρίες υπήρχαν εκατέρωθεν και απ’ τις δυο πλευρές με το αποτέλεσμα να θεωρείται δίκαιο. Παράπονα για την διαιτησία Τσαμούρη από γηπεδούχους και φιλοξενούμενους.

ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: 0-4

Με ήττα συνέχισε την πορεία του στο πρωτάθλημα ο Αίαντας Σαλαμίνας απέναντι στην Θύελλα Αχιλλέα Κορυδαλλού. Οι παίκτες μας αν και είχαν ένα ικανοποιητικό πρώτο ημίχρονο και κράτησαν το σκορ στο μηδέν στην επανάληψη δεν μπόρεσαν να αντέξουν στην πίεση των φιλοξενούμενων με αποτέλεσμα να δεχτούν εύκολα γκολ με το τελικό σκορ να είναι 0-4.

Η ενδεκάδα της ομάδας μας: Τούτσης, Διαμαντής, Σοφράς, Αργυρός, Βενετσάνος, Ράπτης, Σπαθής, Τσομπάνογλου, Κούκης, Γουρούνας, Άλτης.

πηγή: anatropessport.blogspot.gr