23 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΣ ΓΥΑΛΑΣ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΝΟ-ΚΑΓΙΑΚ ΤΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ

Αθλητές και αθλήτριες του ΑΝΣ Γυάλας, που συμμετείχαν στους διασυλλογικούς αγώνες του ΝΑΣ, με τα μετάλλιά τους
Τη μεγαλύτερη συγκομιδή μεταλλίων, στην έως τώρα αγωνιστική του παρουσία, πραγματοποίησε ο ΑΝΣ Γυάλας στους ετήσιους Διασυλλογικούς αγώνες Κανό-Καγιάκ, που διοργάνωσε στο Μικρολίμανο την Κυριακή 16 Ιουνίου 2019, ο Ναυτικός Αθλητικός Σύνδεσμος.

-->
Στους αγώνες συμμετείχαν δώδεκα Ναυτικοί Όμιλοι, από ολόκληρη την Ελλάδα.

Ο ΑΝΣ Γυάλας, συμμετείχε με είκοσι αθλητές και αθλήτριες. Σχεδόν όλοι κατέκτησαν μετάλλιο, ενώ από τα είκοσι τρία μετάλλια που κατακτήθηκαν, επτά ήταν χρυσά, οκτώ ασημένια και οκτώ χάλκινα.
Οι αγώνες αποτέλεσαν την τελευταία αγωνιστική δοκιμή, πριν το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα των μεγάλων κατηγοριών και το Πρωτάθλημα Ανάπτυξης του Ιουλίου.
Αναλυτικότερα οι επιτυχίες :
ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ
1. Κατσούρης Νικόλαος, Κ-1 Προαγωνιστικής Αγοριών 200μ.
2. Στιβακτάκης Στέργιος-Γιαννακουλάκος Γιάννης, Κ-2 Παμπαίδων 200μ.
3. Βασιλικής Παναγιώτης, Κ-1 Παίδων Αρχαρίων 200μ.
4. Γιαννακουλάκος Γιάννης, Κ-1 Παμπαίδων 200μ.
5. Καζηλιέρη Δήμητρα-Καρασταμάτη Ελένη, Κ-2 Προαγωνιστικής Κοριτσιών 200μ.
6. Βασιλικής Παναγιώτης-Μπερής Σωτήρης, Κ-2 Παίδων Αρχαρίων 200μ.
7. Κατσούρης Νικόλαος- Παπούλιας Αριστείδης, Κ-2 Προαγωνιστικής Αγοριών 200μ.
ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ
1. Μπαλοπήτος Βαγγέλης, Κ-1 Προαγωνιστικής Αγοριών 200μ.
2. Καζηλιέρη Δήμητρα, Κ-1 Προαγωνιστική Κοριτσιών 200μ.
3. Μαυρονάσιος Αντώνης, Κ-1 Παμπαίδων 200μ.
4. Πέτρου Μιχαήλ, Κ-1 Εφήβων 200μ.
5. Κατσούρης Γιώργος, Κ-1 Προαγωνιστική Αγοριών 200μ.
6. Βασιλικής Παναγιώτης-Πούτου Ήρα Αικατερίνη, Κ-2 Μεικτό Παίδων Αρχαρίων/Κορασίδων Αρχαρίων 200μ.
7. Μπαλοπήτος Βαγγέλης-Φουρτόζος Κωνσταντίνος, Κ-2 Προαγωνιστικής Αγοριών 200μ.
8. Στιβακτάκης Στέργιος, Κ-1 Παμπαίδων 200μ.
ΧΑΛΙΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ
1. Παπούλιας Αριστείδης, Κ-1 Προαγωνιστικής Αγοριών 200μ.
2. Καρασταμάτη Ελένη, Κ-1 Προαγωνιστική Κοριτσιών 200μ.
3. Γκεζέπογλου Λευτέρης-Κουτσιλαίος Παναγιώτης, Κ-2 Παμπαίδων 200μ.
4. Κανκάρης Γιάννης, Κ-1 Προαγωνιστικής Αγοριών 200μ.
2
5. Μπερής Σωτήτης, Κ-1 Παίδων Αρχαρίων 200μ.
6. Μωραϊτης Νίκος, Κ-1 Προαγωνιστικής Αγοριών 200μ.
7. Αποστολίδης Χριστόφορος, Κ-1 Παίδων Αρχαρίων 200μ.
8. Καζηλιέρη Δήμητρα-Κωνσταντίνος Φουρτόζος, Κ-2 Μεικτό Προαγωνιστική Κοριτσιών/Προαγωνιστική Αγοριών.
Επίσης, αγωνίστηκαν η Αμαλία Αποστολίδη στο Κ-1 Προαγωνιστικής Κοριτσιών 200μ όπου κατέλαβε την 5η θέση, και ο Λευτέρης Αποστολίδης στο Κ-1 Παμπαίδων 200μ όπου κατέλαβε την 4η θέση.
Την ομάδα συνόδευαν, ο Πρόεδρος του Ομίλου και Έφορος Ανάπτυξης της Ελληνικής Ομοσπονδίας Κανό-Καγιάκ κ. Πέτρος Μερκούρης, ο Γενικός Γραμματέας του Ομίλου κ. Δημήτρης Στιβακτάκης, οι Έφοροι Ναυταθλητισμού του Ομίλου κκ Στέλιος Κατσούρης και Χρήστος Παπούλιας, ο Προπονητής του Ομίλου κ. Αθανάσιος Δ. Βιλλιώτης και οι γονείς όλων των αθλητών και των αθλητριών του Ομίλου.