Χάντμπολ Α2: Διπλασίασε τις νίκες η Σαλαμίνα

Με τον έμπειρο Χριστόφορο Μπακαούκα να «ματώνει» για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική τα δίχτυα των αντιπάλων και τον Χαράλαμπο Τρούλο να τον ακολουθεί στο σκοράρισμα, η Σαλαμίνα επικράτησε με 27-22 της Ακαδημίας των Σπορ Πάτρας εντός έδρας και διπλασίασε τις νίκες τις στην Α2 Ανδρων.
-->
Αν και οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να έχουν το πάνω χέρι στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν με όπλο την επίθεση τους να ανατρέψουν τον ρυθμό του ματς και να πάρουν μια σπουδαία νίκη, κάνοντας γνωστό στους αντιπάλους τους την φετινή σεζόν ότι αποτελούν έναν υπολογίσιμο αντίπαλο.
Πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 5-7, 6-10, 9-11, 11-12 (ημιχ.) 14-13, 19-13, 22-16, 22-19, 24-20, 27-22
Σαλαμίνα (Χριστοδούλου): Μανούσος, Εξαρχόπουλος, Μπακαούκας Γ., Μπακαούκας Χ. 9, Βασιλόπουλος, Πετράκος 3, Τρούλος 6, Τσαπτάλης 2, Χιώτης, Κόρρος, Κλημάνογλου 2, Πασλής, Φίλης, Αποστολίδης 1, Δίπλαρος 3, Γεωργακόπουλος 1
Ακαδημία των Σπορ (Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Μπεκιάρης, Μήλας, Παναγιωταρόπουλος 6, Παναγιαννόπουλος 4, Γεωργίου 5, Στραβομύτης 2, Μαρκάτος 1, Κωνσταντινίδης, Ζάγκας, Τόμοβιτς, Ακριδόπουλος, Βύρλος 1, Δεμίρης, Σκαρλάτος, Κολλύρης 3
Δίλεπτη: 6 – 6
Πέναλτι: 7/7 – 2/3