Μεγάλη ανατροπή! Νίκη, πρωτάθλημα και άνοδος στην 1η Κατηγορία για την ομάδα του Τελαμώνα

Τι να πεις για αυτή την ομάδα που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (25-15 και 25-17) σετ απο την πολύ καλή και άξια διεκδικήτρια του τίτλου ομάδα του ΣΕΙΡΙΟΥ, αλλά βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να πάρει τα δύο επόμενα σετ με 22-25 και 24-26 και να μπεί στο πέμπτο σετ με ανεβασμένη ψυχολογία, να το κατακτήσει με 9-15 σφραγίζοντας έτσι και την 1η θέση στο πρωτάθλημα!

Μετά την απώλεια του δεύτερου σετ όλες οι αθλήτριες έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, όμως αξίζει να αναφερθούμε ξεχωριστά στην Αρχηγό της ομάδας μας Τζούλη Αθανασουλακη που πήρε την ομάδα από το χέρι κ την οδήγησε στην κορυφή, κάνοντας τα καλύτερα της παιχνίδια στην σειρά των play off!!!!

Συγχαρητήρια στην ομάδα του ΣΕΙΡΙΟΥ, άξια αντίπαλος σε ολα τα παιχνίδια της φετινής χρονιάς τα οποία κρίθηκαν στις λεπτομέρειες (3-1,2-3,3-2,2-3) και ευχή να μας συνοδεύσει στην ΤΟΠΙΚΗ 1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΣΕΙΡΙΟΣ-ΤΕΛΑΜΩΝ 2-3 (25-15,25-17,22-25,24-26,9-15)

ΑΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ (ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ: Κατερίνα Νάννου)

ΠΑΣΑ: Τζούλη Αθανασουλάκη 2 ©

ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ: Μυρτώ Βιλλιώτη 22

ΑΚΡΑΙΕΣ: Κατερίνα Λογοθέτη 10 - Ειρήνη Χατζηχρήστου 17

ΚΕΝΤΡΙΚΕΣ: Ελένη Βιλλιώτη 11 - Αγγελική Μελλέ 5

ΛΙΜΠΕΡΟ: Έλενα Λιτσάκη 21