Αίας Σαλαμίνας: Απαράδεκτη η διαιτησία του Γ. Αλατσάκη

Η Διοίκηση του  Αίαντα Σαλαμίνας δυστυχώς βρίσκετε στην δυσάρεστη θέση να εκφράσει την έντονη διαμαρτυρία, για την απαράδεκτη Διαιτησία του Ρέφερι Γ. Αλατσάκη, που αντιμετωπίσαμε στον προχθεσινό αγώνα Διοργάνωσης Κυπέλλου, με αντίπαλο το Κερατσίνι.

Ο προαναφερόμενος Διαιτητής πέραν ότι ανέχθηκε τα αντιαθλητικά φάουλ των Αντιπάλων μας χωρίς να υποδείξει Κίτρινες Κάρτες, αδίκησε την Ομάδα μας σε δύο σημαντικές φάσεις του αγώνα. Συγκεκριμένα δεν υπέδειξε καταφανέστατο Πέναλτι σε ανατροπή του Ποδοσφαιριστή μας Νίκου χατζή στο Α΄ Ημίχρονο και ενώ το σκορ ήταν 0-0, ενώ πριν την υπόδειξη Πέναλτι σε βάρος μας, όπου προήλθε και το νικητήριο Γκολ του Κερατσινίου στην Παράταση, είχε προηγηθεί καταφανέστατο φάουλ υπέρ του Ποδοσφαιριστή μας Βαγγέλη Καρνέση, που ο Διαιτητής δεν υπέδειξε.

Ο Αίαντας Σαλαμίνας είναι η ιστορική Ομάδα και ως τέτοια πρέπει να αντιμετωπίζεται, και δεν μπορούμε να ανεχτούμε Διαιτησία τέτοιου επιπέδου, όπως του κ. Αλατσάκη, και μάλιστα στο πρώτο επίσημο αγώνα της σεζόν.