Αίας Σαλαμίνας: Νίκη αφιερωμένη στον αείμνηστο Πρόεδρο Πάνο Γκολφινόπουλο!

Στο τελευταίο εικοσάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου ο Αίας Σαλαμίνας κατάφερε να κάμψει στο «Π. Νικολαΐδης» με 3-0 την μαχητική ΑΕ Νίκαιας και να ζευγαρώσει τις νίκες του στο πρωτάθλημα, σε ένα ματς που οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία.

Στο 24' η ομάδα του Γιώργου Λαγούδη πέτυχε γκολ με τον Κουρούνη, το οποίο ακυρώθηκε σαν οφσάιντ από το βοηθό Λυτρίβη, φάση για την οποία «φωνάζουν».

Στην επανάληψη το συγκρότημα του Βασίλη Σπάθα βοηθήθηκε και από τις αλλαγές που έγιναν και έλυσε τον «γόρδιο δεσμό» στο 70' με τον Ρούπι. Ο τελευταίος στο 90' έκανε το 2-0, για να κλείσει το σκορ στο 92' ο Χατζής.

Διαιτήτευσε Ζέστας

ΑΕ ΝΙΚΑΙΑΣ: Τερεκανίδης, Κατσιγιάννης, Μπαλτιμάς(60' Παπαφώτης, 65' λ.τρ. Αγγειάδης), Κουρούνης, Παγώνης, Νταλάκος, Ντομπρίν, Σφυρής(80' Δέρδας), Γολεμάτης(80' Ρεθυμιωτάκης), Πασαμιχάλης, Πεκώφ.

ΑΙΑΣ: Σαββάκης, Παπαϊσιδώρου(46' Διάκος), Λιάτος(68' Τζαβάρας), Χωματιανός, Τζιώλας, Παπαδάκης, Χοτζάι( 82' Πασαμιχάλης), Αγγελόπουλος, Δηλαβέρης(57' Σαχσανίδης), Κοντάκος(57' Ρούπι),